Шпажистка Яна Шемякіна на ЧС-2015 у Москві замкнула ТОП-10

17 липня 14:50
Переглядів: 314
Шемякіна

Чемпіонат Світу з фехтування-2015 в Москві продовжився змаганнями шпажистів. На жаль, як і днем раніше у турнірі шаблістів, найсильнішим з українців вдалося дістатися лише до 1/8 фіналу.

У жіночих змаганнях відзначилися аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Яна Шемякіна та студентка цього ж вишу Ксенія Пантєлєєва. Якщо для Яни – Олімпійської Чемпіонки Лондона-2012 і володарки «бронзи» торішнього чемпіонату світу в Казані підсумкове 10-е місце і поразка від китаянки Анки Ксю (12:15) стали неприємним сюрпризом, то для Ксенії навпроти змагання складалися досить вдало, пише nffu.org.ua.

Почнемо з того, що в 1/16 фіналу Пантєлєєвій вдалося одним уколом обіграти четвертий номер світової класифікації, чинну чемпіонку Європи росіянку Віолетту Колобову. В цьому вельми напруженому поєдинку Ксенія і вела в рахунку, і відставала, але головне – не здавалася, а в кінці за рівного рахунку 14:14 і пріоритету на стороні суперниці змогла зібратися і нанести вирішальний укол. Втім, і поєдинок з туніської спортсменкою Сарою Бесбес, яка в цьому сезоні стала чемпіонкою Африки і завоювала «золото» на етапі Кубка світу в Буенос-Айресі, Ксенія провела більш, ніж достойно. Ні на секунду не розгубилася наша спортсменка перед іменитої суперницею, як і в попередньому бою то вела в рахунку, то навпаки – наздоганяла. Підсумок поєдинку так само вирішив один укол і так само на додатковій хвилині часу, шкода тільки, що нанести його вдалося Бесбес – 14:13, а Ксенія завоювала 15-е місце у підсумковій класифікації.

Втім, після поразки наших дівчат, в українських уболівальників ще залишалася надія вболівати у фіналі за своїх, адже в строю все ще залишався Богдан Нікішин з Дніпропетровська, якому на тій же магічній стадії 1/8 фіналу належало боротися з угорцем Імре Гезе.

Тим, хто стежить за перипетіями фехтувальних боїв не потрібно пояснювати, що угорці для наших шпажистів суперники дуже навіть непрості й незручні, і Гезе аж до середини другої трихвилинки успішно підтримував цю думку, ведучи в рахунку кілька уколів. Однак, ближче до кінця другого раунду, стало здаватися, ніби Богдан зумів підібрати ключик до фехтування угорця – Нікішин наносив уколи один за одним і спочатку зрівняв рахунок – 6:6, а згодом і вирвався вперед – 10:8, а потім і 14:12. На табло залишалося 8 секунд, і вже здавалося, що путівка до чвертьфіналу у Богдана в кишені. Однак з таким розкладом речей ніяк не бажав миритися Імре, і примудрився таки нанести 13-й укол. До кінця бою залишалося 0,89 секунди і цього часу вистачило Імре, щоб зрівняти рахунок – 14:14. А далі була явно «не фартова» для нас в цей день додаткова хвилина – пріоритет на стороні Богдана та завдані 15-й укол, автором якого став Імре...

Щоб трохи підсолодити пігулку від настільки образливих поразок, зауважимо тільки, що всі наші кривдники потрапили на п’єдестал пошани. Бесбес і Ксю завоювали «бронзу», а 41-річний Імре Геза став чемпіоном світу, перемігши у фіналі француза Гаутера Грумьєра (15:14). Додамо, що новоспечений чемпіон світу свою першу нагороду світових форумів виборов ще в далекому 1995 році, тобто рівно два десятки років тому – завидно успішна така тривала кар’єра.

Бронзові нагороди в чоловічій шпазі завоювали Сеун Хва Жунг (Корея) і Патрик Йоргенсен (Данія), а от про чемпіонку жіночих змагань варто сказати окремо. Нею стала володарка індивідуальної золотої нагороди чемпіонату світу-2014 італійська спортсменка Роселла Фіамінго. Перемігши у фіналі шведку Емму Самюельссон з рахунком 15:3 (!) Россела, таким чином, утримала титул найсильнішої шпажистки планети в своїх руках, що у цьому виді зброї трапляється украй рідко.

Що ж стосується інших членів нашої шпажної команди, то Анатолій Герей з Ужгорода склав зброю в 1/16 фіналу, поступившись італійцеві Енрікко Гароццо (7:15), Олена Кривицька з Тернополя і львів’янка Анфіса Почкалова завершили свій виступ щаблем раніше, а харків’янин Максим Хворост програв у 1/64 фіналу.

Довідка

Фехтування. Чемпіонат світу-2015

13–19 липня. Москва (Росія)

Особистий турнір. 14–15 липня

Шпага. Жінки (161 учасниця)

1. Росселла Фіамінго (Італія)

2. Емма Самюельссон (Швеція)

3. Сара Бесбес (Туніс)

3. Анки Ксю (Китай)

…10. Яна Шемякіна (Україна)

…15. Ксенія Пантєлєєва (Україна)

…37. Олена Кривицька (Україна)

…44. Анфіса Почкалова (Україна)

Шпага. Чоловіки (205 учасників)

1. Імре Гезе (Угорщина)

2. Гаутер Грумьєр (Франція)

3. Сеун Хва Жунгуй (Корея)

3. Патрик Йоргенсен (Данія)

…11. Богдан Нікішин (Україна)

…25. Анатолій Герей (Україна)

…51. Дмитро Карюченко (Україна)

…72. Максим Хворост (Україна)


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: