Український прапор таки замайорить на ватерпольній арені Європи. І хоч чоловічі збірні, національна та молодіжна, на жаль, не зуміли подолати кваліфікацію і не відібралися на цьогорічні чемпіонати Європи, Україна поза бортом не залишилась. Молодіжна збірна дівчат (1997 р.н. і мол.) незабаром побореться за європейські нагороди. Основу збірної складуть ватерполістки київської СДЮШОР № 9. А їх тренери - Михайло Лебедєв та Наталія Мельничук за сумісництвом є ще й наставниками «молодіжки», більше того – в основному завдяки їх зусиллям дівоча збірна продовжує існувати!

Про євростарт та підготовку до нього детальніше розповість другий тренер українок Наталія Мельничук.
«З групою не пощастило»
- Чемпіонат Європи серед ватерполісток до 19 років проходитиме з 10 по 18 вересня у місті Гаага (Нідерланди), - розпочинає Наталія. - У ньому візьмуть участь 17 команд, які розділені на чотири групи. У трьох групах гратимуть по чотири команди, а в одній групі В (нашій) - п’ять команд.
З груп виходять перші трійки, які боротимуться за 1-12 місця. Ті команди, які не зуміють вийти з груп, розіграють 13-17 місця.
- Можете нам дати повну розкладку по групам чемпіонату Європи?
- Звичайно. Групи на чемпіонаті Європи-2016 мають такий вигляд:
Група А: Італія, Словаччина, Великобританія, Болгарія.
Група В: Росія, Угорщина, Франція, Україна, Хорватія
Група С: Іспанія, Нідерланди, Сербія, Румунія
Група D: Греція, Німеччина, Ізраїль, Туреччина
- Так розумію, що в інших групах вам достатньо було б однієї перемоги, щоб продовжити боротьбу за 1-12 місця, а у вашій групі завдання ускладнене – треба здолати дві команди…
- Саме так. З групою нам явно не пощастило. По-перше, тому що, у ній грає п’ять, а не чотири команди, як у решти груп. А, по-друге, деякі суперниці для нас «темні конячки». Наприклад, юніорські збірні Франції та Хорватії я давно не бачила на чемпіонатах Європи: у 2014 році Франція не брала участі, Хорватія була, але ми з ними не грали. Тому не знаємо, що вони з себе уявляють і чого очікувати від них.

«Стартовий склад збірної – киянки»
- Чи можете вже зараз оголосити склад збірної?
- Маємо 15-ть збірниць, з них оберемо тринадцять. Але ми до останнього не скажемо імена тих тринадцятьох, адже хочемо, щоб усі дівчата поборолися за місце в збірній. Лише скажу точно, що перша стартова шістка - киянки, решта гравців – заміна.
- Тобто у вас набирається гравців не лише на стартовий склад, а й на лаву запасних. Це вже непогано, зважаючи на непросту ситуацію з жіночим водним поло в Україні.
- Так-то воно так, але маємо суттєву проблему: між стартовим складом і заміною - дуже велика різниця і в віці (в середньому – чотири роки), і в досвіді.
- Отож, познайомте нас з усіма претендентками на участь в чемпіонаті Європи…
- Маємо у молодіжній збірній ватерполісток з трьох регіонів – Києва, Дніпра та Краматорська.
Киянки: воротарка Марія Дворжецька (1998 р.н.) та польові гравці - Анфiса Булах, Олена Погорiла, Катерина Ленська (усі 1998 р.н.), Єлизавета Ходос, Дiна Теліпко (обидві 1997 р.н.), Тетяна Бебешко (1999 р.н.), Анастасiя Іванченко (2001 р.н.) та Богдана Заяць (2002 р.н.).
Ватерполістки з Дніпра: воротарка Дарія Володько (1999 р.н.) та польові гравці Ліда Кошевая (1997 р.н.), Сабіна Даніліна, Аріна Шакурова і Софія Винник (2001 р.н.)
Та спортсменка з Краматорська Валерія Назаренко (1997 р.н.).

«Тренувалися без воріт»
- Як проходила підготовка збірниць?
- Киянок тренували постійно, щоправда, без воріт! Адже, як я вже колись розповідала, маємо на все про все дві плавальні доріжки. А удари по воротам відробляємо на вулиці - б’ємо м’ячем об стінку.
А всю «молодіжку» збирали кілька разів. Двічі змагалися у Львові: у травні на всеукраїнському турнірі з водного поло «Львівська весна» серед юнаків, а у серпні - на міжнародному турнірі "Кубок Скловського" серед юніорів. А також провели два збори у Дніпродзержинську – у липні та зараз.
- І на обох турнірах ви з хлопцями змагалися?
- Так. Зрозуміло, що з трохи молодшими, ніж наші дівчата. Але ці молодші юнаки по своїй рухливості, швидкості і силі чимось нагадують команди із жіночої еліти. І тому нам такі спаринги дуже корисні.

Що нам «світить» на Євро?
- Наталю, а на яке місце реально претендувати українкам?
- Щоб чогось вимагати від команди, напевно, треба створити хоча б елементарні умови для підготовки. А ми таких не маємо: без воріт, без належного фінансування і навіть без купальників. Нам довелося купальники до Євро шити за власні кошти. Але сподіваюся, що всупереч всьому збірна гідно виступить на змаганнях. Адже ми вже маємо непоганий досвід на європейській ватерпольній арені. У 2013 та 2014 рр. посідали восьмі місця на чемпіонатах Європи, а також вперше за всю історію українського жіночого водного поло відібралися на чемпіонат світу – до того ж двічі – у 2013 та 2015 рр.