Іванофранківця Володимира Бекеньова знають в автоспортивній Україні. Він стартує і на автослаломі, і в гонках на прискорення, і гірських перегонах, і навіть в ралі. Недавно гонщик пересів на новий автомобіль. Його побачив наш кореспондент.
Ще недавно Володимира Бекеньова на гоночних трасах упізнавали по яскравому Ford Fiesta. Незважаючи на свій поважний вік (1984 рік), ця машина чудово показувала себе у перегонах. Чого вартий лише фініш на «Александров Ралі» 2011 року. Тоді Бекеньов у парі з Володимиром Мажаком були єдиними з екіпажів безпеки, які подолали усю дистанцію цього непростого гравійного ралі.
Сьогодні Ford Fiesta має вже іншого власника та змагається у київських перегонах. Тим часом минулого року наш гонщик пересів на ВАЗ-2108. На цьому автомобілі він взяв участь в кількох гонках на прискорення (більш відомі як драг-рейсінг). В Тернополі він став першим у своєму класі.
«У Вінниці на етапі чемпіонату Європи в машини розірвало щеплення, — розповідає Володимир Бекеньов. — До цього додалися ще кілька поломок, і я зрозумів, що треба прощатися із радянським та російським автопромом. Ця машина вже добре себе зарекомендувала на гонках, тому її розкупили по запчастинах буквально за півтора тижні».
Після «вісімки» восени минулого року Бекеньов пересідає на білу Opel Corsa. За три тижні він збирає автомобіль, перший раз заводить двигун у суботу, а в неділю вже вирушає на драг-рейсінг до Львова.
Завдання було спробувати автомобіль, і Opel показав дуже конкурентні результати. Потім на початку жовтня був спринт слалом у Тернополі (перше місце в абсолюті), через два тижня автослалом в Івано-Франківську (шосте місце в заліку чемпіонату України, і це без тренувань), та синхронний спринт-слалом у Львові (друге місце).
Після такого впевненого виступу в нашого гонщика викуповують і цей автомобіль, але Бекеньов уже оцінив якість німецького автопрому, і купує знову Opel Corsa, 1991 року випуску з двигуном 1,2 л, та додатково ще один двигун. Два місяці він їздив на цьому авто за запчастинами до нового двигуна.
Після цього Бекеньов розібрав цей автомобіль буквально до гвинтика. «Ми зняли усі трубки, магістралі, баки, балки, розібрали всю ходову, — розповідає гонщик. — На столі залишився стояти голий кузов. Над кузовом ми також дуже багато попрацювали, зміцнили та підварили його. З автомобіля зняли шумоізоляцію, непотрібні кріплення, щоб полегшити його».
Тим часом робота тривала над двигуном. Бекеньов перебрав дволітровий мотор C20XE, за заводськими характеристиками — 157 кінських сил. На нього він встановив чотиридросельний впуск, хороший вихлоп, розподільні вали, коротшу коробку та багато інших запчастин, про які наразі не розповідає. Гонщик каже, що це спортивна таємниця.
Сьогодні це повноцінний спортивний автомобіль, підготований до напівлюбительського драгового класу Street 2,0. Від класичних спортивних бойових авто він відрізняється тим, що тут ще є дверні карти, торпедо, а також ще немає каркасу безпеки, машина фактично ще залишається цивільною і може їздити звичайними дорогами. Водночас тут вже є омологоване спортивне крісло водія, ремені безпеки, закріплені вогнегасники.
Цього року Володимир Бекеньов планує виступити в національній серії з гонок на прискорення. Перший етап буде вже у травні. Крім цього, гонщик планує виступити і в кубковому змаганні, яке відбудеться на двох етапах гірських перегонів в Івано-Франківській області — на Кривопільському перевалі та на туристичному комплексі «Буковель». Також побачимо його і серед екіпажів безпеки на осінньому етапі чемпіонату України з ралі «Трембіта», який відбудеться також в Івано-Франківській області.
Звісно, автоспорт — не дешеве заняття. На плечі спортсменів лягають витрати на запчастини, пальне, заявкові внески. Тому сьогодні Володимир Бекеньов відкритий до пропозицій про співпрацю від спонсорів та просто людей, зацікавлених в автоспорті. Гонщик мріє створити спортивні команду, тож бажаємо, щоб мрія невдовзі здійснилася.