Скільки обходиться утримання «Арени Львів», коли «Карпати» переїдуть на новий стадіон і на багато інших питань відповів, генеральний директор Державного концерну «Укрспортарени» Сергій Симак .
- Сергій, що входить у ваші обов'язки? Що знаходиться під вашим керівництвом?
- У державний концерн «Укрспортарени» входить 3 підприємства - це НСК «Олімпійський», «Палац Спорту», і державне підприємство «Арена Львів». Концерн був створений більше року тому для координації діяльності 3-х підприємств, для оптимізації їх структур, для оптимізації витрат, для оптимізації схожих функцій, які існують у кожної арени. Я думаю, що якщо все у нас вийде, і ми підемо по тому шляху, який ми собі намітили, в результаті нашої діяльності економія по всіх трьом державним підприємствам, які входять до концерну, складе близько 9 мільйонів євро на рік. Ось, власне кажучи, і моя функція, і концерну, для чого це було створено. Схожі функції - це, наприклад, маркетинг, наприклад, функція продаж. Всі функції, які дублюються на кожному підприємстві, крім операційних, специфічних, які є у кожного підприємства.
- Можливо, ви тоді проясніть ситуацію з «Ареною Львів», тому що ходить багато чуток: то її демонтують, то не демонтують, то «Карпати» на ній грають, то не грають ... Яка зараз ситуація, що буде з цією ареною, і що чекати вболівальникам львівських «Карпат»?
- З приводу демонтажу, ви правильно сказали, що це чутки, які, я навіть не знаю, з якою метою люди поширюють. Не хотілося б їх коментувати. Ні в одній з державних інстанцій або якихось авторитетних організаціях, спортивних та неспортивних, країни, Європи, світу. Це питання не піднімалося і не обговорювалося, тому не бачу сенсу коментувати. Як керівник концерну, в який входить «Арена Львів», можу сказати, що це питання не розглядається, не розглядалося і, я сподіваюся, не буде розглядатися. Ми працюємо над тим, щоб підвищити ефективність «Арени Львів», щоб туди залучити глядача, і не тільки футболом, а якимись розважальними заходами. Тому підтвердження два концерти, які пройшли в кінці осені - початку літа. Це 1-го червня «Океан Ельзи», який зібрав понад 30 тисяч глядачів. І до цього був концерт групи «Дзідзьо», яка зібрала 22 тисячі відвідувачів. Я думаю, що більш яскравого підтвердження потрібності і затребуваності цієї арени важко собі уявити. Крім того, на початку вересня відбудеться офіційний матч збірної України з футболу з командою Сан-Марино у Львові. Я думаю, що стадіон буде заповнений львів'янами та гостями міста. Крім цього, ми проводимо на «Арені Львів» всякі конференції, «івенти», фотосесії. Я поки не бачу передумов до того, щоб повертатися до чуток, про які ви говорили.
- Ці заходи, які ви перерахували, окупають утримання арени і скільки воно обходиться в місяць?
- Утримання «Арени Львів» обходиться близько 800 тисяч гривень на місяць. На превеликий жаль, цих заходів не так багато, і тому вони не окупають утримання, але ми працюємо над наповненням, насиченням заходами «Арени Львів». Я сподіваюся, що ми найближчим часом виправимо ситуацію.
- А яка ситуація з львівськими «Карпатами»? Які заходи будуть вжиті, щоб у «Арени Львів» була своя футбольна команда?
- Переговорний процес з «Карпатами» йде, ми знаходимося в активному пошуку компромісу і, я сподіваюся, що ми компроміс знайдемо. Переговорний процес ніхто не зупиняв.
- Скільки, якщо не секрет, необхідно платити футбольній команді, щоб приймати свої матчі на «Арені Львів»?
- Є собівартість відкриття стадіону для проведення футбольного матчу. Це все є предметом переговорів. Тобто, є якісь цифри, опускатися нижче яких просто економічно невигідно, тому що ми і далі будемо посилювати фінансове становище «Арени Львів». Ми розглядаємо різні варіанти. Коли будувалася «Арена Львів», звичайно, розраховували, що прийде місцева команда. Я все-таки сподіваюся і впевнений, що вона прийде. «Карпати» Львів - перспективна, амбітна команда. Звичайно, розраховувалося, що прийдуть туди «Карпати», і, сподіваюся, що вони прийдуть.
- Серед наших читачів ходить чутки, що після будівництва «Арени Львів» були якісь проблеми з експлуатацією. Десь штукатурка посипалася, десь були якісь незручності ... Ви можете підтвердити або спростувати ці чутки?
- Те, що на «Арені Львів» безпечно - це я підтверджую. Зайве тому підтвердження - проведення матчів фінальної частини Євро-2012. І я думаю, що всі читачі знають, скільки уваги приділяється європейськими функціонерами до проблеми безпеки. Тому, я думаю, якщо були б якісь проблеми конструктивні, звичайно, ніхто б не дав проводити ігри фінальної частини чемпіонату Європи. Якщо говорити про те, що десь відпала плитка і цю проблему роздувати і говорити, що через це треба знести «Арену Львів» - я вважаю, це неконструктивний діалог, неконструктивні зауваження.
Всі знають, що будівництво - процес складний. І якщо якісь дрібні недоробки спливають у процесі експлуатації, ми їх вирішуємо, ми вирішуємо з будівельниками, своїми силами. Я не бачу тут ніяких глобальних проблем. Так, є ще друга черга будівництва, але вона стосується якраз під'їзних шляхів, розв'язки, те, про що всі говорять. Я сподіваюся, що найближчим часом держава знайде кошти, і ми закінчимо, і зробимо під'їзні шляхи, дорожню розв'язку для того, щоб гостям і жителям Львова було простіше добиратися до стадіону.
- Наскільки міська влада стурбовані питанням транспортної розв'язки?
- Ми постійно ведемо діалог з міською владою з цього приводу. Під час масових заходів це питання вирішується перевізниками. Перевізники самі з'являються під час масових заходів та з задоволенням додають нові маршрути, подовжують свої маршрути. З приводу постійної доставки - ми ведемо діалог з місцевою владою. Тобто, знову ж таки, це буде другий етап після того, як ми покажемо привабливість арени в «нематчеві» дні, в «неконцертні» дні, я думаю, тоді й з'являться маршрути.
- На ваш погляд, наскільки «Арена Львів» впоралася з проведенням матчів Євро-2012?
- Високо був оцінений весь турнір Євро-2012, проведений в Україні. «Арена Львів» на мою особисту думку - один із найзатишніших і комфортних стадіонів в Україні, і не тільки стадіонів, але й, взагалі, мультифункціональних комплексів в Україні. Я вважаю, що у нього велике майбутнє, що глядачі, відвідувачі прийдуть на «Арену Львів» і, сподіваюся, найближчим часом ми це побачимо. Я не чув жодних конструктивних критичних коментарів з приводу проведення матчів на «Арені Львів». Дуже комфортний стадіон, всім все сподобалося.
- Якщо брати два львівських стадіону - «Арена Львів» та «Україна», на ваш погляд, чи може сучасна європейська арена з її інфраструктурою підвищити відвідуваність матчів того чи іншого клубу?
- Ми, як «Арена Львів», ці підрахунки не вели. Я майже впевнений, що «Карпати» подібні розрахунки проводили. Я знаю позицію вболівальників львівських «Карпат» і, я думаю, що вони її однозначно висловлюють. Підтвердження цьому - активні прояви вболівальників, які підтримують перехід львівських «Карпат» на «Арену Львів». І ви правильно сказали про якісь побутові зручності - «фастфудах» та інших життєвих потребах людей. Думаю, якщо львівські «Карпати» гратимуть на сучасному стадіоні, де є сучасні європейські умови не тільки для вболівальників, а й для їхніх дітей, для їх дружин, якщо це будуть якісь додаткові інтереси - від цього виграють усі. Думаю, «Карпати», звичайно, прораховували за рахунок цього збільшення кількості своїх уболівальників.