"Якщо суддя симпатизує спортсменові, то завжди знайде можливість притиснути його суперника", - Василь Федоришин

федоришин
02 червня 20:10
Переглядів: 181

Погроза МОК виключити боротьбу з програми Олім­пійських ігор змусила пред­ставників цього виду спорту діяти. У Москві відбувся позачерговий конгрес Міжнародної федерації об'єднаних стилів боротьби (ПІД), на якому схвалено кардинальні зміни правил.

Зміни мають зробити цей вид спорту видовищнішим. Кон­грес засідав у неділю, а нові правила у тестовому режимі почали діяти вже з понеділка. Часу на апробацію просто не залишалось!

Про ці заходи газета "Експрес" по­говорила зі срібним призером Олімпіади, дворазо­вим призером чем­піонатів світу, три­разовим чемпіоном Європи Василем Федоришиним.

- Василю, які, на вашу думку, найрадикальніші зміни у правилах?

- Дотепер у бо­ротьбі було два ду­же несправедливі моменти - згорання очок і кидання куль­ки (жеребу). За новими прави­лами, перемагає той, хто в під­сумку набрав більше очок. Це справедливо. Колись змага­лись за такими правилами, і тепер до них повернулися.

- Що скажете про збільшен­ня тривалості періоду з двох до трьох хвилин?

- Зрозуміло, що два періоди по три хвилини змусять роби­ти ставку на фізичну витрива­лість. Тепер "фізика" спортс­мена виходитиме на перший план. На тренуваннях ми вже більше уваги приділяємо фі­зичній підготовці.

- Нарахування очок за пасив­ність додасть боротьбі справед­ливості?

- Скільки буде боротьба, стільки будуть питання до суд­дів. Я не можу сказати, що те­пер щодо пасивності внесли ясність. Якщо суддя симпати­зує спортсменові, то завжди знайде можливість притисну­ти його суперника. Ґрунтовніше про цей пункт можна буде говорити після того, як нові вимоги спробують застосову­вати практично. Побачимо, як судді каратимуть за пасивність. бо дотепер з цим була велика плутанина, що породжувало конфлікти.

-  Ви між собою з'ясували, чому МОК хоче викреслити бо­ротьбу з програми Олімпіади?

- Чітку відповідь на це пи­тання може дати лише МОК. Ми ж можемо лише здогадува­тися. Можливо, комусь із МОК просто не подобається наш вид спорту, можливо, хтось вважає його корумпова­ним, мало видовищним, немасовим... Хоча масовість у нас є. Видовищність? Тут можна сперечатися. А можливо, річ у грошах – вигнавши нас, віль­ний комплект нагород можуть вручати в іншому, багатшому виді спорту.

- Зроблені в Москві кроки наблизять вас до Олімпіади?

- Вони ж були зроблені не просто так. Вочевидь, були якісь переговори з МОК, ті висловили свої поба­жання щодо бороть­би. Виходячи з них, і були запропоновані зміни. Якщо ці зміни запрацюють, то це мало б нас уберегти від вилучення з олім­пійської програми.

ОСНОВНІ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ:

• Скасували ведення рахунку за періодами, які тривали по дві хвилини. Тепер період три­ватиме три хвилини і рахунок вестиметься загалом.

• За переведення суперника у партер тепер нараховувати­муть два очки, а не одне. А при­пинятимуть поєдинок достро­ково, якщо різниця очок ста­новитиме у вільному стилі - 10 балів, у греко-римському - 7.

•  Скасовано овертайми, клінчі, жеребкування по ходу поєдинку і бали за виштовху­вання.

•  Змінено порядок нара­хування очок за пасивність. Досі за пасивність одразу на­раховувався бал супернику, а тепер судді спершу робитимуть усне попередження. Після дру­гого попередження починається 30-секундний відрахунок, і якщо "пасивний" не набере жодного очка, бал дають "ак­тивному".

Автор: Максим КАЧУРІВСЬКИЙ
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити