Вранці, 10 червня чоловіча та жіноча збірні з біатлону взяли курс на Словенію, де в Поклюці, пройде черговий етап підготовки до майбутнього сезону. З яким настроєм вирушила команда на збір, чи все йде за планом? Про це та багато іншого розповіла старший тренер жіночої збірної Надія Бєлова
- Надія Олександрівна, команда завершила перший етап підготовки до сезону, як ви можете його охарактеризувати?
- Збір у Сумах пройшов згідно з наміченим планом. Всі дівчата приїхали на збір в гарному настрої, відпочилі, готові до серйозної роботи. В основному весь час приділяли стрільбі. Поставилися до підготовки дуже серйозно. Всі розуміють, який серйозний буде сезон. Також ми залишилися задоволені тим, що не підвела погода.
- Що чекає на вас на наступному зборі?
- Попереду етап підготовки в Поклюці. У Словенії вже буде більш різнобічна робота. Більше уваги приділимо функціональній підготовці. Будемо здійснювати ті ж походи в гори. Продовжимо і стрілецьку підготовку, але вже в комплексі зі швидкісною роботою. Це буде вже досить активний збір за порівнянні з першим. Пробудемо ми в Словенії до 25 червня, потім на 5 днів заїдемо до Хорватії і в кінці місяця повернемося до Києва.
- У Хорватії теж будете готуватися?
- Звичайно. Там теж дуже хороші умови, а так як ми будемо знаходиться зовсім поруч, то таку можливість упускати не можна.
- Просто, все-таки літо час для відпочинку, невже весь час будете працювати?
- Біатлоністи зазвичай відпочивають у травні. А з початком літа, у нас починається робота. З Хорватії ненадовго повернемося в Україну, щоб потім виїхати до Естонії, де роботи буде ще більше. Потихеньку будемо збільшувати навантаження.
- Чи плануєте ви участь у літніх турнірах з біатлону?
- На чемпіонат світу головна команда не їде, виступати будемо другим складом. А на чемпіонаті України в Тисовці плануємо дати можливість проявити себе всім збірникам.
- У сезоні, що стартує на етапах Кубка світу наша жіноча збірна зможе виставляти вже шість спортсменок. Причому якщо дивитися на результати минулого року, у нас кожна біатлоністка може бути в очковій зоні.
- Я поки що мало працюю в українській збірній, але з іншого боку, постійно стежу за нею. Наші лідери знаходяться у відмінному віці. З одного боку вони вже досвідчені спортсменки. З іншого, ще відносно молоді. У біатлоні, спортсмени, в більшості випадків показують кращі свої результати після двадцяти шести років. До цього віку, вони стають, досить стабільні. Впевнено почувають себе в плані психології. Знають, як провести самопідготовку, і нікого не потрібно примушувати, тобто досить самостійні.
Крім того, наша жіноча збірна ще і дуже перспективна. Ще як мінімум один відбірковий олімпійський цикл ми можемо відпрацювати разом, цим складом. Тому, що за спиною у наших лідерів - сестер Семеренко та Олени Підгрушної знаходиться багато молодих біатлоністок. Причому деякі з них, вже є членами головної збірної команди. Всі наші збірники знаходяться в хорошій формі, від кожної можна чекати високих результатів, що і показав минулий сезон.
- Відхід Королькевич якось позначився на збірній?
- Я цього не відчула. Просто інформація, що він залишає нашу збірну і переходить в російську команду, думаю нікого у нас не потішила. Все-таки за рік до олімпіади, піти з команди - це свого роду шок для всіх. Тим більше, якщо тренер не впорався з поставленим завданням, то його відхід сприймається природним чином. Але в даній ситуації, був досягнутий результат, тому все було дуже несподівано. Тим не менш, з проведеного збору в Сумах, я якось розпачу у дівчат не побачила. Та був смуток в очах, про Королькевич всі дуже добре відгукувалися, але це життя. Як сказали дівчата, чим більше проблем буде перед стартом етапу, тим ми будемо сильніші.
- Тим не менш, він підняв планку на певний рівень і вам тепер необхідно цей рівень підтвердити.
- Ми все це розуміємо. І тренери, і спортсмени. Навіть якщо б цієї планки не було, потрібно було прагнути виступити якнайкраще. Тим більше це олімпійський сезон, коли від тебе завжди чекають хороших результатів. Всі готові до роботи, щоб як мінімум повторити торішні результати. Але ще краще буде, якщо ми їх поліпшимо. Ми зараз працюємо разом з Григорієм Шамраєм. Ми розуміємо і знаємо, що і як потрібно зробити. У нас рівні обов'язки та повноваження. Схожі погляди на різні проблеми, і я сподіваюся, що нам вдасться все задумане втілити в життя.
Природно, перед тим як підписати контракт, я зважила всі за і проти. Оцінила, наскільки велика відповідальність на мене лягає. Я це все усвідомлювала. А якщо всього боятися, то нема чого в спорті і працювати.
А у мене все-таки є певний досвід роботи. Якщо згадати Польщу, де я 10 років пропрацювала в якості наставника команди, то там я відповідала за все, і у мене не було помічників. Тим не менш, певний результат був досягнутий.
Моя мета, організувати роботу так, щоб дівчата отримували задоволення від кожного тренування. У минулому сезоні вони повірили в себе. Зрозуміли, що можуть багато.
Крім того, тепер вони розуміють, що гірше виступити їм не можна. Для цього потрібно домогтися у виконанні різних елементів на тренуваннях певної якості.
Будуть вони робити якісно - прийде і результат. А для цього їм потрібно вчасно підказати, вчасно допомогти. Своїм прикладом, своїм словом. Іноді, навіть просто своїм перебуванням поруч