До 70-ї річниці вибуху Варшавського Повстання в столиці Польщі проведено, традиційний вже сьоме, міжнародний футбольний турнір за кубок «Пам’яті Малого Повстанця».
Метою заходу є збереження шани про наймолодших учасників Варшавського Повстання, а також розбудови атмосфери дружби між молодими спортсменами різних національностей. Організатором заходу є Фонд на користь Розвитку і Реклами Молодіжного Спорту, співорганізатори - Польський Футбольний Союз, Maзов’єцький Футбольний Союз і столичний центр спорту «Активна Варшава». Молодих спортсменів на газон вивели, одягнені в повстанські мундири, члени AК «Радослав».
У змаганнях виступило 10 дитячих футбольних команд хлопчиків 2003/04 р.н. з Польщі, Німеччини і України. Нашу країну представляли школи «Карпати» (Львів) (тренери - Руслан Маланій і Олег Гарас) і ФК «Львів» (Володимир Мандзяк і Михайло Луцишин).
Офіційно турнір відкрив почесний голова «Польонії» (Варшава) Єжи П’єкажевскі - ініціатор та головний організатор змагань і звернувся до учасників з такими словами: «Цей турнір, організований для увіковічення дітей, які воювали у повстанні та віддали життя за свою столицю. Тоді вони не мали щастя радіти своїм дитинством…».
Єжи Eнґeль, колишній тренер репрезентації Польщі та співорганізатор заходу, на прес-конференції, передуючій змаганням, говорив: «Фаворитами зазвичай є колективи з Німеччини і України. Вони справді грають дуже добре, але буває, що і наші, варшавські, команди, також показують добрий футбол. Тут йдеться про дитячий футбол, тому важко щось передбачити». І так воно сталося.
У перших матчах традиційно найкраще виступили команди «Фортуни» (Дюссельдорф) – володар кубка 2011 i 2013 рр. і «Карпати» (Львів), які «відвантажили» своїм суперникам град голів. «Карпати» обіграли англійських поляків з Нортхемптон 4:0, не дали жодних шансів «Мілану» з під варшавського міста Мілянувек – 13:0. Далі побороли «Польонію-Б» - 6:4 і зазнали радості від «Радості» - 7:0. Таким чином у групі «А» посіли 1 місце – 12 очок (30:4) і гарантували собі місце у фіналі.
Під німецький валок потрапили хлопці з ФК «Львів» - 0:5. Але надалі у безкомпромісній боротьбі львів’яни вирвали перемоги над «Урсусом» - 5:4. «Польонію-А» - 3:0, «Коса» - 7:0. Команда з 9 очками і різницею м’ячів - 15:9 здобула право на вирішальну гру за бронзові нагороди.
Молоді футболісти «Карпат» швидко здобули гольову перевагу над «Фортуною», заволоділи кубком «Пам’яті Малого Повстанця». У фінальному матчі «зелені леви» завдали поразки німцям з непередбачуваним рахунком - 7:2. Це вже третій тріумф українських гравців у розпочатому 2008 році турнірі. Попередньо «Карпати» привозили до рідного міста головну нагороду в 2008 і 2012 роках.
У матчі за третє місце ФК «Львів» щойно у серії післяматчевих пенальті переміг «Польонію-Б». Тож два фінали на користь Львова.
За участь у змаганнях і спортивні досягнення, проявлені молодими учасниками змагання, подякував їм неперевершений Єжи П’єкажевскі, якому цього року виповнилось – 80! Тож і наші вітання на честь ювіляра (авт. – О.П.) В урочистостях нагородження взяли участь: віце-директор музею Варшавського Повстання Павел Укєльскі, спортивний директор ПЗПН і володар бронзової медалі з ЧС-1982 Стефан Maєвскі, Єжи Eнґeль та представники спонсорів.
Журі вручило призи кращим (бомбардир - Артур Классен «Фортуна»), (гравець - Янс Цаштроп обидва з «Фортуни»), (воротар – Якуб Ґжеґожевскі «Польонія-Б»). Приз Чесної гри отримали гравці з Англії.
В ході змагань відбулося й традиційне відвідування музею Варшавського Повстання і покладання квітів учасниками турніру під пам’ятником «Малого Повстанця» на Підваллі. Після цієї урочистості пристадіонна територія була віддана для розваг дітей. Не обійшлося без Повстанського Пікніка з солдатською гороховою зупою і смаженими сосисками.
Приємним акцентом урочистості по завершенні турніру було вручення пану П’єкажевскєму кубка, отриманого з нагоди номінації на олімпійські ігри в Сеулі 1988 видатним борцем Анджеєм Maлiною, чемпіоном світу з 1986 р., найкращим спортсменом Польщі 1986 р. в опитуванні «Пшеґльонду спортовеґо» і тренера олімпійської кадри в Атланті 1996, який заявив: «Це вираз вдячності для вас від середовища колишніх спортсменів, олімпійців за те все що ви робите для варшавського спорту, для спорту дітей і молоді, для «Чорних Сорочок».
Олег Гарас, тренер команди-переможця після повернення поділився своїми враженнями від змагань: «Приємно, що в Польщі люди з такою пошаною відносяться до власної історії. Наші юнаки усвідомили усе те, що пережили їхні ровесники 70 років тому. Зрештою, зараз в Україні не бракує власних прикладів. Те, що «Карпати» перемогли – це заслуга наших вихованців. У цій перемозі є велика заслуга організаторів турніру. Бо без їхнього уваги і турботи не було б нашого успіху. Львів’яни вдячні Фонду на користь Розвитку і Реклами Молодіжного Спорту за створене дітям свято».