Олімпійський день бігу люди з вадами відзначили забігом на 800 метрів. Близько вісімдесяти учасників взяли участь у змаганні. Захід проводять сьомий рік поспіль, тож багато спортсменів не вперше брали у ньому участь.
Для Галини Данилик цей забіг вже став традиційним, та цього року, все ж, не схожий на попередні. Жінка із вродженою вадою зору відчуває підтримку сина. У нього немає інвалідності, але хлопчик біг, щоб підтримати маму. Десятирічний Арсен Данилик став ще й наймолодшим учасником забігу. «Я ще не брав участі у таких змаганнях, але мені сподобалося дуже. Майже не втомився», – зізнався хлопець.
Учасники забігу були поділені на категорії за віком. Взяли участь у заході слабочуючі, слабозорі, люди з ураженням опорно-рухового апарату та інтелекту. Тотально сліпий Віталій Чаплінський також не вперше на змаганнях. Метри дистанції йому допомагав подолати товариш. «У таких змаганнях не головне перемога, навіть, якщо не показуєш результатів, хочеться продемонструвати своїм прикладом, що люди з вадами можуть робити все те, що й здорові люди. А ще День бігу – це чудова нагода зустрітися із давніми друзями та знайомими», – розповів Віталій.
«Завдяки Олімпійському Дню бігу у нас виростають спортсмени, які потім будуть брати участь у серйозніших змаганнях. У нас вже є майстри спорту України, кандидати у майстри спорту. Такі заходи і перші перемоги надихають цих людей на те, щоб краще працювати над собою», – зазначив Заслужений працівник України з фізичної культури і спорту, начальник регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів Олег Юзчишин.