15-16 жовтня у Львові відбудеться чемпіонат України з алтимату

11 жовтня 19:30
Переглядів: 530
алтимат

Цими вихідними, 15-16 жовтня, на стадіоні “СКА” (вул. Клепарівська, 39а) Львів прийматиме чемпіонат України з алтимату серед змішаних команд.  Це головний мікстовий турнір року в Україні. За чемпіонський титул боротимуться дев’ять команд з різних міст України, а також команда “Zawierucha” з Варшави. Змагання проводитимуться протягом двох днів з 10.00 до 17.00 год. Фінальна гра почнеться о 15:00 в неділю.

За правилами мікстових турнірів команди на полі повинні мати рівне співвідношення дівчат і хлопців. 

Довідка

Алтимат – це новий для України командний вид спорту з літаючим диском (фрізбі). Задача атакуючої команди - провести диск пасами до зонисуперника і там його зловити.  Задача команди в обороні - збити або перехопити диск, щоб потім самій перейти в атаку.  Це видовищний і динамічний спорт, що поєднує в собі елементи американського футболу, баскетболу та звичайного футболу.

Особливістю алтимату є також відсутність суддів на полі. Суддівство під час гри засноване на принципі чесної гри - “fair play”, що в алтиматі має свою назву Дух Гри – “spirit of the game”.

Як і в світі загалом, в Україні цей вид спорту розвивається швидкими темпами. Лише за останні 5 – 6 років виникло більше 10 нових команд. Алтимат фрізбі найбільш розвинутий в Києві, Львові, Харкові, Івано-Франківську, Одесі та Луцьку. Щомісяця відбуваються регіональні або ж міжнародні змагання. Влітку та восени проводяться турніри на траві та піску, взимку та навесні грають в закритих приміщеннях на паркеті.

Міжнародний олімпійський комітет у травні 2013 року прийняв заявку на офіційне визнання спортивної дисципліни “алтимат”, тим самим прийняв цей спорт у олімпійську родину.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: