Ігор Циганик: "Карпати" стосовно виплати зарплати є одним із найстабільніших клубів України"

21 грудня 20:08
Переглядів: 412
циганик

В українському футболі розпочалася зимова перерва. Поки футболісти відпочивають у теплих краях, наставники, менеджери клубів, агенти проводять активну трансферну  роботу. Чого чекати від наших клубів на трансферному ринку цієї зими, розпитала у відомого футбольного експерта Ігоря Циганика.

— Ігорю, як гадаєш, чи варто очікувати на гучні трансфери в українські клуби або, навпаки, з наших команд у Європу?

— Сумніваюся, що віт­чизняні команди здійснюватимуть гучні придбання. В Україну зараз особливо ніхто їхати не хоче. Думаю, найближчі  роки нових відомих виконавців у нас не буде. Сюди їхатимуть футболісти не надто відомі, й цілком імовірно, що вже у нас вони розкриватимуться. Можливо, в цьому є позитивний момент, побачимо прогрес гравців. 

Стосовно переходів із українських клубів, то, як на мене, цікавіше буде влітку. Тоді «Шахтар» завершить виступи в Лізі чемпіонів, там може буде відтік футболістів. У «Динамо» можуть бути трансфери. Найцікавіше стосується Ярмоленка й Коноплянки — залишаться вони чи підуть. У Коноп­лянки влітку завершується контракт з «Дніпром». Наскільки я знаю Євгена, думаю, він усе зробить для того, щоб клуб отримав за нього компенсацію. Тому його агент, функції якого виконує батько Євгена, шукатиме клуб, який заплатить «Дніпру» десь 10-15 мільйонів євро. 

Переконаний, що й Коноплянка, і Ярмоленко повинні переходити в клуби, які претендуватимуть на найвищі місця. Немає сенсу йти у команду-середняк топового чемпіонату. Для них там не буде мотивації. Коли ти постійно перемагаєш, перебуваєш на вершині, складно перелаштуватися і ні за що не боротися. Просто грати й отримувати за це гроші — це не для Коноплянки і Ярмоленка. Думаю, вони розуміють, що міняти «Дніпро» чи «Динамо» на «Вольфсбург» чи «Парму» немає сенсу. Якщо їхати, то в клуби рівня «Манчестер Юнайтед», «Баварії» чи «Інтера». Тобто в команди із серйозними амбіціями. 

— Але ж у посередній команді в Ярмоленка та Коноплянки більше шансів стати лідерами, а не просиджувати на лаві запасних. Та й легше адаптуватися у новому чемпіонаті?

— Я так не вважаю. Треба прогресувати. Немає сенсу їхати в умовний «Хетафе», щоб бути там лідером. Навіщо? Трофеїв у такому клубі не здобудеш. А якщо і їхати в топовий чемпіонат, то за трофеями. За моєю інформацією, якщо топова команда зробить пропозицію клубам щодо Коноп­лянки чи Яромоленка, їх ніхто утримувати не буде.

— Дехто каже, що вони не готові переходити в європейські топ-клуби…

— Ярмоленко зараз — найкращий футболіст України. За Реброва він розкрився заново. Психологічно й морально він готовий виступати в топ-клубі. Коноплянка також безмежно талановитий футболіст. Дехто каже, що він зараз не такий, як минулого сезону. Можливо, але це через брак мотивації. Похитнув настрій Коноплянки торік трансфер у «Ліверпуль». Але нічого страшного не сталося, він свій талант не втратив. Переконаний, що обидва футболісти здатні стати лідерами топ-клубів Європи. Навіть уже зараз.

— Дуже часто ЗМІ тиражують інформацію про зацікавленість якихось європейських клубів у послугах Коноплянки чи Ярмоленка. Чому відбуваються такі інформаційні  «вкидування»?

— Це не «вкидування». Є агенти. У Євгена Коноплянки агентом є його батько. Агент дозволяє іншим людям представляти інтереси футболіста на переговорах із конкретним клубом. Ідеться про так звану авторизацію. Тобто до батька Євгена звертаються інші агенти і пропонують, що вони можуть представляти інтереси Коноплянки в переговорах із якимось клубом, оскільки вони знайомі з його керівництвом. Це — загальноприйнята світова практика. Не потрібно звертати на це увагу, це просто робочі моменти. Хтось просить авторизації для ведення переговорів з «Інтером», хтось береться спілкуватися із «Пармою». А коли інформацією володіють троє, то її знатимуть усі. 

Якщо щиро, переживаю за Коноплянку. Він дуже хороша людина. Дуже сумніваюся, що він безкоштовно перейде в якийсь клуб. Євген зробить так, щоб «Дніпро» отримав за нього компенсацію. Тому не виключаю, що він підпише новий контракт з дніпропетровцями, якщо ті йому гарантуватимуть розгляд пропозицій переходу. 

— Коноплянка заради «Дніпра» пожертвує частиною «підйомних» у новому клубі?

— Для нього, як і для Ярмоленка, гроші зараз не є визначальним моментом. Для них головне — перемоги, трофеї, титули, можливість реалізувати себе у футболі. А гроші вони ще встигнуть заробити. 

— Судячи з усього, найбільша трансферна активність цієї зими повинна бути у «Дніп­ра». Мирон Маркевич неодноразово говорив, що команда потребує підсилення. Де дніпропетровці шукатимуть новобранців — в Україні чи деінде?

— Мирону Богдановичу, коли переходив у «Дніпро», обіцяли придбати гравців на проблемні позиції. Але тих кадрових проблем, які були в Маркевича на старті Ліги чемпіонів, ворогу не побажаєш. Ротань не підписав контракт із клубом, Стрінич поїхав продавати себе, Джуліона продали ще раніше. І зараз, щоб не потрапити в таку ж ситуацію в матчах з «Олімпіакосом», потрібно набрати нових футболістів. Потрібні захисник, півзахисник, нападник. Якщо піде Коноплянка, потрібно закривати позицію лівого півзахисника. Проблеми серйозні. Думаю, упродовж найближчих кількох тижнів з’ясуються всі позиції, які потрібно закривати. 

Також не забувайте, що ніхто не скасовував ліміт на легіонерів, на полі повинно бути чотири українці. І якщо піде Коноплянка, то в «Дніп­ра» можуть виникнути проблеми з лімітом. Дніп­ропетровцям потрібні українські футболісти. Але, скажімо, Маркевичу потрібно закрити позицію лівого захисника, а серед українців хороших гравців на цій позиції немає. Те ж саме і з позицією «десятки». Так, є Безус, але його можуть і не відпустити з «Динамо». А більше немає нікого, хто б відповідав рівню «Дніпра». 

— Тож виходить, що в «Дніпра» найскладніша ситуація. Хороші іноземці в Україну зараз не поїдуть, а серед вітчизняних гравців знайти підсилення усіх позицій неможливо…

— Я б не сказав, що це найскладніша ситуація. Вона — робоча. Мені подобається позиція Мирона Маркевича. Він не розказує якісь абстракт­ні моменти, він чітко каже, хто йому потрібен: центральний та лівий захисник, півзахисник і так далі. Він знає, чого потребує. Найскладніша ж ситуація в «Металіста». Не розумію, що там твориться. Хав’єр не хоче грати за харків’ян, це вже всі зрозуміли. Жажа то грає, то не грає. У них закінчуються контракти, які потрібно продовжувати. І, крім того, дуже потрібно добирати нових гравців. Інакше команда фінішує на 6-7-му місці в чемпіонаті. 

— Щодо «Карпат»... Галичани дуже часто фігурують у скандалах, пов’язаних із невиконанням контрактних зобов’язань перед своїми гравцями. Це відлякуватиме нових футболістів від переходу у львівський клуб?

— «Карпати» — хороша команда. І ніщо не відлякуватиме гравців від львівського клубу. Зараз на ринку пропозиція переважає попит, футболістів більше, ніж місць у командах. І це сприятиме оздоровленню нашого футболу. Ніхто не боятиметься переходити в «Карпати», а просто гратиме за ті гроші, які дають. Якщо раніше дехто не хотів зарплату 10 тисяч доларів, то тепер ті ж гравці руки цілуватимуть за таку платню. Причому «Карпати» стосовно виплати зарплати є одним із найстабільніших клубів України, бо в  деяких клубах, приміром у «Волині» чи «Говерлі», її затримують. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: