Іван Боберський – патрон Львівського університету фізкультури

27 вересня 17:33
Переглядів: 542
Іван Боберський

26 вересня 2016 року знакова дата в біографії вузу спортовців. Цього дня відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки з нагоди присвоєння університету імені Івана Боберського, людини, яка у минулому тисячолітті започаткувала розвиток українського (!) спорту з національним підтекстом. Спершу були вежі, гімнастика, руханка ітд., а у цілому розвивалось тіловиховання української молоді. Початки творення українського спорту не були легкими, але Боберський чітко поставив собі ціль: українці не повинні стояти осторонь спорту, а йти нога в ногу з провідними народами Європи.

Щось подібне пережив і даний вуз, який спершу був технікумом, а потім інститутом. Тепер це провідний університет – один з кращих учбових закладів України. Радянська епоха з перших років старалася викинути на смітник історії усе, що стосувалось історії львівського спорту, у тому числі особистостей, які його творили. І не мало значення чи це поляки, чи українці а навіть євреї. Багато хто був переконаний, що досягли своєї мети. Однак, як показав час «визволителям» не вдалося визволити українців від пам’яті щодо своєї національної спадщини.

Тепер після 25-ти ліття проголошення самостійності України фізкультурники Львова, або як казав Боберський тіловиховники реалізували свій задум у діло. Славну роботу виконано на успішно у наданні імені духовного батька українського спорту професора Івана Боберського Львівському університету фізкультури.

Ініціативна група ЛДУФК багато років докладала свої старання і працю для того аби університету присвоїли ім’я славного сина українського народу.

З короткими промовами виступили Ярослав Тимчак і Оксана Вацеба (викладачі вузу), Микола Величкович (народний депутат України), Іван Яремко (журналіст), Леся Чабан-Боберська (родичка Боберського), Мирослав Герцик і Євген Приступа (почесний і актуальний ректори). Важко не погодитись із панею Вацебою, яка сказала, що ця подія увійде в історію не лише ЛДУФК, а й в історію українського спорту! Золоті слова!

Почесну місію відкриття при вході в головний корпус ЛДУФК виконали Мирослав Герцик і Євген Приступа.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: