Володимир ЛЕВКІВ: «Рівень майстерності студентів ЛДУФК зріс у два-три рази»

22 грудня 13:32
Переглядів: 259
Default Image

Цілковитим тріумфом студентів львівського державного університету фізичної культури завершилася X літня Універсіада України. Навіть попри те, що через недостатнє фінансування, були проведені змагання лише з 10 із запланованих 29 видів спорту, студенти ЛДУФК таки випередили головних опонентів із столичного Національного університету фізичного виховання і спорту України.

– Варто зазначити, що Універсіада України – це основне відомче змагання серед вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, – розповідає «СПОРТИВЦІ» проректор зі спортивної роботи ЛДУФК Володимир ЛЕВКІВ. – Універсіада України розпочинається із проведення змагань на рівні кожного навчального закладу. Другим етапом є проведення обласних студентських змагань. Третій етап – це Всеукраїнські змагання серед студентів із різних видів спорту. Вершиною змагань є Всесвітня Універсіада, яка проводиться раз на два роки. За своєю значимістю та залученістю провідних спортсменів Всесвітня Універсіада стоїть першою після Олімпійських ігор та чемпіонату світу. Універсіади перед олімпійських роком набувають більш значного характеру, оскільки для спортсменів вони є контрольними стартами перед Олімпіадою. Тому цього року на Всесвітній Універсіаді ми побачили провідних спортсменів різних країн світу, які згодом змагатимуться за місця на олімпійському п’єдесталі.

– Володимире Івановичу, студенти Львівського державного університету фізичної культури доклалися до успіху збірної команди Львівської області, яка вперше за роки Незалежності України виборола високе друге місце у загальному заліку.
– Ми тішимося й гордимося з того, що практично у всіх видах спорту наші студенти були на провідних ролях й складали основу команди. Специфікою проведення цьогорічної Універсіади стало те, що через обмежені фінансові ресурси із запланованих змагань з 29 видів спорту, були проведені лише 10 видів – бадмінтон, теніс настільний, гандбол (чоловіки), фехтування, спортивна аеробіка, стрільба кульова, регбі (чоловіки), дзюдо, легка атлетика, плавання. Команда Львівщини змагалася у всіх вищеназваних видах. Університет фізичної культури долучився до участі у дев’яти видах. Відтак, наші студенти не брали участі лише у змаганнях з регбі. У всіх інших – кількість студентів ЛДУФК у команді Львівської області була домінуючою.
Щодо системи нарахування очок, то вона у кожному виді спорту була іншою. Скажімо, у ігровому виді команда за максимальний результат отримувала 360 очок, а в індивідуальних видах команда може набирати тисячу і більше очок. Така дисгармонія у значимості виду спорту впливає на загальнокомандний результат. Щодо виступу нашиої команди та студентів ЛДУФК зокрема, то варто відзначити найбільший вклад у залікову скарбничку представників стрільби кульової та фехтування. Зокрема, 980 очок Львівському університету фізичної культури принесли майстри кульової стрільби, фехтування – 850 очок, легка атлетика – 586, інші види – у межах 200-300 очок. Тобто, до тріумфу нашого університету на Всеукраїнському рівні найбільше доклалися спортсмени кульової стрільби. Варто зазначити, що і склад команди у кожному з видів спорту був різним. Якщо у фехтуванні брали участь 24 особи, то у настільному тенісі – троє, які принесли області та університету під триста очок. Як-то кажуть, відчуйте різницю і значимість спортсменів.

– Такі болючі для Львівської області види спорту як плавання та легка атлетика цього року виглядали на рівні…                            
– Якщо порівнювати виступ команди Львівщини з цих видів із командами Дніпропетровської чи Харківської областей, то ми, звісно, значно відстаємо. Але в порівнянні із попередніми Універсіадами, ми значно додали, що й дозволило Львівщині вибороти загальнокомандне друге місце.

– На завершення розкрийте секрет успіху команди Львівської області та студентів ЛДУФК зокрема?
– Найперше те, що рівень спортивної майстерності студентів нашого навчального закладу у якісному плані за останні чотири роки зріс у два-три рази. Цьому сприє співпраця університету з фізкультурно-спортивними товариствами, спортивними федераціями, школою вищої спортивної майстерності. Завдяки цим організаціям студентам створені умови для систематичних тренувань та виїздів на змагання. Крім того, студентський склад університету щорічно поповнюють спортмени високого класу з Львівського училища фізичної культури. Відтак, у нашому університеті навчаються більше 100 спортсменів, які входять до основного та молодіжного складу збірних команд України, а також до складу кандидатів і резерву національних збірних команд. Загалом близько 300 студентів та аспірантів ЛДУФК залучені до спорту вищих досягнень. Їм створено сприятливі умови для поєднання навчання із підвищенням спортивної майстерності. На жаль, не змогли продемонструвати свою майстерність наші провідні спортсмени з вільної боротьби, важкої атлетики, шахів, бо ці види в Х Універсіаді України не проводилися. Другою складовою успіху є готовність до змагань на всеукраїнському рівні команд з усіх видів спорту, що входять до програми Універсіади. На відміну від попередніх Універсіад, цього року Львівщина заявила 25 видів спорту.
Зокрема, ми вперше взяли участь у змаганнях з  бадмінтону, гандболу (чоловіки), спортивної аеробіки. Доробок цих видів спорту дозволив вибороти Львівщині друге місце, а Львівському державному університету фізичної культури та Національному університету «Львівська політехніка» у своїх категоріях відповідно перше і третє місця. І, звичайно, участь у  змаганнях стала можливою завдяки організаційному та фінансовому забезпеченню зі сторони Львівського обласного управління комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України та  управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації.

X літня Універсіада України. П’єдестал

Серед команд областей
I група: І місце – Дніпропетровська область, II місце – Львівська (начальник обласного управління ФВС Гаврих Я. Т.), III місце – Харківська.

II група: І місце – Хмельницька область, II місце – тернопільська, III місце – Черкаська
III група: І місце – Сумська область, II місце – Житомирська, III місце – Кіровоградська

Серед вишів

I категорія
І місце – Львівський державний університет фізичної культури (ректор – Приступа Є. H.), II місце – Національний університет фізичного виховання і спорту України (ректор – Платонов В.M), III місце – Харківська державна академія фізичної культури (ректор – Олійник М.О.)

III категорія: І місце – Національний технічний університет "ХПI" (ректор – Товажнянський Л.Л.), II місце – Донецький національний університет (ректор – Єгоров П.В.), III місце – Національний університет "Львівська політехніка" (ректор – Бобало Ю.Я.)

Загальнокомандний залік

І місце – Львівський державний університет фізичної культури
II місце – Національний університет фізичного виховання і спорту України
III місце – Харківська державна академія фізичної культури

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: