Євген Приступа: "До Львова привезуть не одну олімпійську медаль"

24 липня 18:45
Переглядів: 262
prystupa

На літніх Олімпійських іграх, що за кілька днів стартують у Лондоні, львівщину представлятимуть 17 вихованців Львівського державного університету фізичної культури.

Честь України та свого університету у Лондоні захищатимуть: Олександр Усік, Євген Хитров (бокс), Юлія Остапчук (вільна боротьба), Ігор Шимечко (важка атлетика), Вікторія Ленишин (гімнастика художня), Сергій Дребот (дзюдо), Тетяна Гамера-Шмирко (легка атлетика, марафон), Дмитро Дем'янюк (стрибки у висоту), Олександр Дідух (теніс настільний), Артур Айвазян, Роман Бондарук (стрільба кульова), Дмитро Грачов, Маркіян Івашко, Катерина Палеха (стрільба з лука), Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова, Дмитро Бойко (фехтування).

Ректор ЛДУФК Євген Приступа охоче поспілкувався з кореспондентом Вголосу напередодні старту ХХХ Олімпіади.

Євгене Никодимовичу, з яким настроєм проводжали своїх спортсменів до Лондона?

Настрій був бойовим, а відчуття хорошим - як у мене, так і в спортсменів (сміється…). Молимо Бога, аби Він нам посприяв, щоб більшість наших спортсменів повернулися з медалями. Підсумки міжнародних змагань минулого року демонструють, що наші олімпійці готові до головних змагань чотириріччя. Головні надії покладаю на нашу стрілецьку команду (лук та кульова стрільба), на боксерів, штангіста Ігоря Шимечка та наших фехтувальниць, але найбільше надій покладаю на бокс. Фаворитом Олімпіади бачу Олександра Усіка.

Чотири роки тому несподівано для усіх Олександр Петрів став олімпійським чемпіоном. Цього року він не потрапив до олімпійського потяга. Для Вас це велика несподіванка?

У спорті несподівано олімпійськими чемпіонами не стають. На той час Петрів постійно був у п’ятірці кращих пістолетників світу. Несподіванки у його золоті не бачу. На олімпійську медаль претендують приблизно 15-20 рівносильних спортсменів. Тренеру потрібно вивести спортсмена у потрібний час на пік форми. Утім, зізнаюся, у Пекіні більше сподівалися на Романа Бондарука, адже в рейтингу він був вищим за Петріва, та доля розпорядилася так, що Петрів став першим, а Бондарук – шостим.

Цього року Петрів не потрапив на Олімпіаду. Це свідчить про те, що конкуренція зростає. У світі збільшується кількість людей, які спроможні виграти Олімпійську медаль.

Чи може хтось з теперішніх олімпійців вистрелити так, як Петрів чотири роки тому?

Обов’язково хтось вистрелить. У цьому й полягає цікавість спорту, адже інколи вистрілює той, на кого не розраховують.

У Лондоні ЛДУФК представлятимуть 17 спортсменів. Це достатньо?

Ця цифра мене влаштовує. А претендувало на поїздку до Лондона 40 спортсменів. Надіялися, що на Олімпіаду поїдуть більше наших борців, легкоатлетів, фехтувальників. Наприклад, Ростиславові Герцику до Олімпіади не вистачило одного очка. Це трагедія, адже він – один з кращих рапіристів світу. Як би там не було, хочу, щоби з цих 17 людей, які їдуть зі Львова на Олімпіаду, було стільки ж олімпійських призерів. Переконаний, що наші олімпійці будуть з медалями.

Ви згадали за борців. У їх складі виникло чимало скандалів перед Олімпіадою…

У кожному виді спорту є тренерська рада. Коли відбирається один спортсмен, то завжди буде 3-5 незадоволених. Якщо б були ліцензії іменні, жодних питань не виникало б. Зрозуміло, коли хтось їде, а хтось ні, то той, що не їде, буде незадоволений. Це є конкурентна боротьба. Я б волів, щоб до Лондона їхала не Лазарєва, а Благиня, хотів щоб їхала Ващук, а не Бурмістрова. Ці спортсменки у своїй майстерності приблизно рівні, а вже тренер приймає нелегке рішення, коли з кількох рівноцінних спортсменів треба відібрати лише одного. Чи правильні ці рішення - покажуть лише змагання у Лондоні. Преса різко висмикує ці моменти і поширює серед громадськості. А це означає, що в якісь мірі усе відбувається прозоро.

Лідер збірної з фехтування на шпагах Яна Шемякіна в інтерв’ю заявила, що в неї не найкращі стосунки з Ксенією Пантелєєвою через сутичку на етапі Кубка світу . Як це вплине команду?

Особисті стосунки бувають в родинному житті. У мене теж на роботі не зі всіма найкращі стосунки. Утім, я глибоко переконаний, що Андрієві Орликовському та тренерському штабу вдасться зробити команду однодумців. Дай Боже, щоб в першому турі наші дівчата здолали Росію. Це їм під силу.

І на останок, що скажете загалом про олімпійську збірну України?

Світовий банк пророкує Україні 9 золотих медалей і місце в десятці. Боротьба буде напруженою. За перше-друге місце змагатимуться Китай та США, за третє-четверте, мабуть, Росія та Англія. У цій конкурентній боротьбі ми можемо виступити і краще і, на жаль, гірше. Утім, якщо провести аналіз чемпіонатів світу, то він показує, що ми маємо кращу ситуацію у порівнянні з олімпійськими іграми у Пекіні. Пригадуєте, що зробили наші боксери на чемпіонаті світу в Баку? Якщо світові лідери нас високо ставлять в турнірній таблиці, це свідчить про те, що Україна є олімпійською державою.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: