Євген ПРИСТУПА: «Ніколи раніше подібної кількості студентів на Всесвітній Універсіаді від нашого університету не було»

12 серпня 16:20
Переглядів: 474
Default Image

З 12 по 23 серпня українські спортсмени-студенти відстоюватимуть честь своїх університетів і України на ХХVІ Всесвітній літній Універсіаді, яку прийматиме китайське місто Шенчжень. Спортсмени Універсіади змагатимуться у 24 видах спорту, а українці виступатимуть у 20 видах. Загалом, на ХХVІ Всесвітній літній Універсіаді Україну представлятимуть 316 осіб, з яких: 293 спортсмени і тренери, 15 суддів, 8 членів штабу. Приємно, що у складі збірної України буде 15 представників львівського державного університету фізичної культури.

– Найбільші світові форуми після Олімпіад – це Всесвітні Універсіади, – розповідає ректор ЛДУФК, професор Євген ПРИСТУПА. – Вони проводяться раз у два роки. Ми пишаємося успіхами українських спортсменів, і львівських зокрема, на цьогорічній зимовій Універсіаді, де наша команда із 15 медалями посіла третє місце. Третину нагород виборола аспірантка Львівського державного університету фізичної культури лижниця Катерина Григоренко. Це перші медалі нашого університету за 20 років незалежності України на світових зимових універсіадах. Повірте, це фантастичний успіх, за що Катерина Григоренко представлена до урядової відзнаки. Дай Боже, аби на Олімпійських іграх у Сочі-2014 наша Катя була на п’єдесталі пошани.

– Євгене Никодимовичу, на участь у Всесвітній літній Універсіаді претендувало понад 20 студентів нашого університету…

– Упродовж останніх років разом із Всеукраїнською спортивною студентською спілкою, обласним Комітетом фізичного виховання і спорту МОН України ми напрацьовували стратегію підготовки до літньої Універсіади в Китаї. Ми дуже втішені, що 15 представників ЛДУФК змагатимуться на цих Іграх. Ніколи раніше подібної кількості студентів на Всесвітній Універсіаді від нашого університету не було. Для порівняння наведу наглядний приклад – два роки тому ЛДУФК на Всесвітній Універсіаді представляли троє студентів.

Окрім того, значна кількість провідних спортсменів, студентів вишу не зможе позмагатися в Китаї, бо веде цілеспрямовану підготовку до ліцензійних турнірів, аби вибороти путівку в Лондон. Зокрема, це важкоатлет Ігор Шимечко, у котрого восени ліцензійний чемпіонат світу. Це стрибун у висоту Дмитро Дем’янюк, котрий зі своїм кращим результатом 2.35 міг претендувати на медаль Всесвітньої Універсіади. Але насичений графік виступів завадив йому братии участь у студентському світовому форумі. Це наша новоспечена магістрантка Аня Музичук у ці дні в Ростові-на-Дону змагається із кращими шахістками світу на турнірі Гран Прі ФІДЕ. На даний момент вона – шоста (!!!) у світовому рейтингу ФІДЕ.

Попри відсутність трьох вищеназваних потенційних призерів Універсіади, дуже розраховуємо на наших представників фехтування – Анфісу Почкалову, Яну Шемякіну, Ростислава Герцика. Велику надію покладаємо на вдалий виступ шахістів ЛДУФК – молодшу сестру Ані Марію Музичук, Мартина Кравціва. Планувалася участь на Універсіаді трьох футболістів ЛДУФК. Але Бориса Баранця не відпускає ФК «Оболонь», тому за збірну гратимуть Михайло Козак і Олексій Омельченко. Сподіваємося на успішний виступ представників стрільби – Юлії Коростильової (стрільба кульова), Ростислава Грибовського (стрільба стендова), Оленки Кушнірук (стрільба з лука). Одним словом, уболіватимемо й переживатимемо за всіх українських спортсменів. Віриться, що медалі, в тому числі й золоті, наші студенти у Китаї завоюють.

– Пане ректор, прихильники спорту з нетерпінням очікують відкриття оновленої спортивної арени СКІФ.

– Стадіон готовий наполовину. Зараз спеціалісти працюють з оснащенням футбольного поля, легкоатлетичного ядра й т.д. Загалом, усі роботи виконуються за планом і восени комплексна спортивна база олімпійської підготовки СКІФ буде сдана в експлуатацію. Чи ця подія станеться в жовтні, листопаді чи навіть грудні, принципового значення не має. Головне, аби проведені роботи були якісними. Тому жодного поспіху бути не може. Ми вдячні фірмі «Альтком», яка є генпідрядником, і до усіх без винятку робіт підходить фахово.

– На завершення, попрошу вас проаналізувати першу половину 2011 року. Яким він був для університету?

– Важкий, але результативний. Завершили цей навчальний рік на першому місці в Х Універсіаді України. Окрім того, маємо значні здобутки на спортивній і науковій ниві. Виш поступово навів контакти із осередками практичного спорту – федераціями і клубами, де власне і готуються спортсмени високого рівня. Поєднання теорії й практики дає позитивний ефект. Дуже тішить третє місце збірної університету з легкої атлетики серед усіх вишів України. Якщо донедавна ми були у хвості пелетону, то зараз поступово виходимо із «затінку». Тішить і обнадіює цьогорічний набір до нашого університету, особливо – на старші курси. До нас на навчання йдуть, окрім Львівського, випускники Броварського, Київського, Дніпроптеровського училищ фізичної культури. Поступили двоє членів юніорської збірної команди України з плавання. Отримали дозвіл на відкриття докторантури, започаткували ще два наукових журнали: «Фізична реабілітація», «Фізична активність, здоров’я і спорт». Підтримуємо й міжнародний статус нашого вишу.     

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: