Згадаймо минуле! АК "Мілан" у Львові

15 вересня 10:19
Переглядів: 458
мілан

80 років тому до Польщі прибув, за тодішніми мірками, посередній італійський АК «Мілан» на футбольне турне.

Але Італія, ставши чемпіоном світу, почала диктувати футбольну моду європейцям. Кожен клуб на континенті вважав за честь для себе зіграти з представником чемпіонської школи. Як писав на сторінках «Księgi Pamiątkowej Lwowskiego Klubu Sportowego «Pogoń» упорядник видання Рудольф Вацек: «На 35-му році діяльності з гордістю споглядаючи в минуле, наголошуємо на нашому показовому доробку і розвитку. Зі скромних початків народжувались почергово все нові осередки та секції, щоб 1918 р. у вільній і непідлеглій уже Польщі, у неперервній гонці за збільшення слави клубу і краще його завтра, про славу для міста Львова, котрого червоно-блакитні кольори насить «Поґонь», аби зрівнятися з товариствами земель Кракова, Варшави, Сьльонска, чи Познані».

Цього ж 1934 року Союз Польських Спортивних Об’єднань нагородив «Поґонь» титулом найкращого спортивного клубу Польщі. Тож з нагоди малого ювілею і такої значної події до Львова завітав «червоно-чорний» «Мілан».

Аби дізнатися більше про цей візит італійської команди довелося пірнути у пресу того часу. Дякувати Богу у львівських сховищах ще збереглося кілька видань з 1934 року. Я вдячний працівникам бібліотеки В.Стефаника, які посприяли у пошуку потрібної інформації.

«Nowy wiek» № 9973 за 13.09.1934 так заповідав цю подію: «... Ті змагання розбудили колосальну зацікавленість. Буде це перший виступ італійців на польській землі. З огляду на великі кошти запрошення цієї команди всілякі перепустки - окрім службових та пресових будуть неважливі».

«Gazeta poranna» № 9973 за 13.09.1934 писала: «Завтра грають італійці» Звістка про приїзд AК «Мілан» збудила у Львові зрозумілу зацікавленість. Львівська публіка досконало орієнтується у футбольних справах світу і чудово знає, яку вартість  слід приділити виступу наших милих гостей. Тож згуртованою колоною вирушить завтра на спортивний майданчик «Поґоні». Початок матчу - 4.15».

Goniec ilustrowany №112 15.09.1934 апелював: «Вчора (у четвер!!!) о 24-tej годині краківським потягом приїхала до Львова одна з найкращих команд світу ФК «Мілан». Тож жоден футбольний прихильник не повинен опустити цієї не повсякденної нагоди оглядання найвищої футбольної майстерності».

«Gazeta poranna» № 10779 16.09.1934 інформувала: «ФК «Мілан» - «Поґонь»! У четвер (13.9) увечері приїхала до Львова команда AК «Мілан», яка сьогодні о 16.15 стане до боротьби з «Поґонею». Делегація італійських футболістів складається з 19 людей. Веде її директор Феліче де Рoaтe, a супроводжує відомий тренер П. Балончєре і також масажист. Свідчить це вже саме вимова, що AК «Мілан» трактує цей матч дуже поважно і не вирушив у цю подорож легковажно.

Однією з найцікавіших постатей є саме тренер, який за заслуги, здобуті для футбольного розвитку, отримав від Муссоліні титул «Кавальєре». Балончєре виступав 42 рази в кольорах націонале Італії (Aдoлфo Балончєре - 47 матчів/25 голів!) і користується у своїй країні великим авторитетом.

Склад AК «Мілан»: Камп’яні, Бiнoдзонi, Пeрвeрсi, Рiджoттi, Бaртoлeттi, Крeстa, Брунo Aркaрi (1 матч/0 голів), Стелла, Moрeттi, Рoссi, Сiльвeстрi. Обидва захисники брали участь у чемпіонаті світу і відносяться до найкращих у своєму амплуа і є гравцями на міру світового класу.

У півзахисті на перший план вибивається центральний Бaртoлeттi, один з найкращих в Iтaлiї. Обидва бічні гравці є витривалими і швидкими.

Aркaрi на правому крилі є зіркою першого рівня. Його називають найкращим крайнім нападником не тільки в Італії; майстерністю рівняється з кращими футболістами Південної Америки. Він є улюбленцем цілої Італії; дуже швидкий і верткий гравець. Для всіх воротарів небезпечний.

Його сусід з лівого боку розбирається не тільки на мистецтві забивання голів, але уміє також проїхати всі ворожі оборонні лінії. Напад веде винахідливий Moрeттi, який кожної миті вміє пристосуватися до кожної системи ведення гри. На лівому краї маємо Рoссi, який носить назву «італійської гармати». Те визначення говорить вже саме за себе. Сiльвeстрi на лівому краї постійно виступає в збірній свого міста. Майже всі футболісти грали вже в кольорах збірної. Як ми повідомляли AК «Мілан» відноситься до найстаріших і найбагатших клубів Італії, володіє власним клубним домом збудований за 7 мільйонів лір.

Останньої неділі наші гості грали з «Aмброзіаною» за «Золотий м’яч» Мілану. Виграли - 2:1, при цьому автором двох голів був Aркарі.

В день матчу на Замарстинові урочисто відкрито басейн. Власті міста подбали про автобуси, які на час повинні доставити людей на стадіон Погоні оглядати AК «Мілан». (Тепер у Львові у подібних ситуаціях появляються «шатли»).

«Kurjer Lwowski» № 255, 16.09.1934 констатував: «Гості не продемонстрували того класу, якого ї можна було сподіватися від команди, яка громила віденську «Aдміру» і при здобичі чемпіонських лаврів світу. Що вплинуло на цей брак форми, важко розшифрувати.

Склад AК «Мілан»: Камп’яні, Бiнoдзонi, Пeрвeрсi, Рiджoттi, Бaртoлeттi, Крeстa, Aркaрi, Стелла, Moрeттi, Рoссi, Сiльвeстрi.

Але чи прізвища відповідають особам - невідомо.

«Поґонь» виступила у нормальному складі без Maтиаса II і з невідомим нікому Краусом на правому фланзі.

... Нaгaчeвскi з однієї третьої поля гостро забиває гол. М’яч летів високою дугою і торкнувшись поперечини, поміж руками Камп’яні влетів до сітки. Сенсація!

Сiльвeстрi пакує м’яча до сітки.

Після перерви серію голів розпочав Краус з вільного Нєхцьола;

Підвищив результат Нєхцьол з вільного Ціммера.

Емоції однак не закінчуються.

Албанський пускає фатальний постріл Рoссi.

Нєхцьол з пенальті встановив кінцевий результат.

Суддя – Ґловач (Перемишль) – слабкий.

«Gazeta poranna» № 10780. 17.09.1934 інформувала: «Pogoń zwycięża FC Milan 5–3!»

«Поґонь» зготувала вчора знову одну зі своїх звичайних несподіванок. Загально лічилося з високою поразкою, а тим часом перший виступ італійців на польській землі мало не закінчився для них, катастрофічно. «Поґонь» вела, вже в другій половині 4-1 (при цьому не використала ще карного), раптовий занепад команди власним темпом дозволив гостям надолужити два голи. На щастя, місцеві прийшли до тями і одинадцятиметровий удар остаточно підтвердив їх перемогу.

«Поґонь» грала вчора надзвичайно амбіційно і самовіддано і тому саме має завдячити цей прекрасний успіх. У нападі у дуже добрій формі був Ціммер, завдяки чому ціла лінія виглядала зовсім інакше.

Найнебезпечнішим гравцем знову був Нєхцьол, який однак занадто часто вступав у словесні поєдинки, що не личить кандидатові до репрезентації.

Нaгaчeвскi грав краще ніж на останніх матчах, новачок Краус - зовсім добре, завдяки амбіції і запалу, після акцій солових давав собі раду, гірше було з розіграшем м’яча, що є однак результатом браку рутини. Maтиaс І на краї був мало у грі.

Півзахист грав відносно добре. Хоча у другій половині мав період слабкості. Захист, завжди непевний, Єжевскі, кращий від Жрубка часто нерішучого. Албаньскі тримався добре, але несподівано фатально пропустив між ногами м'яча і уможливив Італії здобуття другого гола. Як сукупність «Поґонь» задовільнила.

Італійці до деякої міри розчарували. Мали вони періоди надзвичайної гри. М'яч йшов тоді блискавично завжди напівгорою, при цьому м’яко від гравця до гравця. Ця напівверхня система була досконало холоднокровна і свідчила про показні технічні запаси. Гірше було натомість з тактикою. Тут вміння були зрадливими і хіба тільки цим слід собі пояснити цю цілком нерівну форму впродовж 90 хвилин.

Оскільки напад представлявся добре, то безперечно слабкою був півзахист, який з хвилиною, коли «Поґонь» почaлa грати понизу не мала багато що до говорення. Захист не скоїв принципових помилок, однак також не осягнув надзвичайного рівня. Воротар поза другим голом не робив помилок, грав eфeктивно і парирував пенальті. В сумі італійці грали швидко в нападі гарно і цікаво. Натомість у захисті не переступили середнього рівня.

Голи здобуто в наступній черговості: 9 хв. Нєхцьол; 11 хв. Нaгaчeвскi; 19 хв. Сільвестрі; 48 хв. Краус; 61 хв. Нєхцьол; 70 хв. Рoссi; 72 хв. Стелла; 79 хв. Нєхцьол. Суддя п. Ґловач з Перемишля. Глядачів – близько 3.000.

Мнимі колишні чемпіони Італії, рекламовані енергійно перед змаганнями, виявилися в дійсності конгломератом гравців з різноманітним масштабом футбольних здібностей.

Поруч з доброю трійкою нападу і справжнього захисника, виступили учасники змагання зовсім слабкі, як наприклад мнимий аргентинець, пpaвофланговий.

Не хочемо в те входити чи цього класу колективи, як останній, окупиться привозити аж з Мілану (у дійсності це має бути захід приватний!) – йшлося тільки про не малювання пів богів з людей, які із справжніми футбольними чемпіонами світу може ніколи навіть не розмовляли, хоча і є їхніми земляками.

Gazeta poranna № 10784. 21.09.1934 завершила цю епопею: «Поґонь» грає італійською системою. Так сказав голова AК «Мілан» в інтерв’ю «IKC» (Краків) де Рoaтa.

... його команда була вражена грою «Поґоні», яка грала типово по-італійськи дуже швидко, з шаленим темпом, тоді як «Краковія» була більш повільна.

Наприкінці ми хотіли зауважити, що з успіхів наших команд у боротьбі із зарубіжними супротивниками не слід в даній ситуації польських футболістів радіти без тями.

Не обійшли виступи італійського «Мілану» жодна поважна газета Польщі, в тому і спортивні «Raz Dwa Trzy», «Sport» і «Przegląd sportowy». Після поразки у Львові італійці 18 вересня здобули перемогу в Кракові над «Краковією» - 4:3, 21.09 перемогли німецький Катовіц - 6:0, а 23 «Варту» (Познань) – 3:1. Тож 80 років тому Львів був сильнішим за Мілан і за Краків, Катовіце і Познань. Не те, що тепер…

laquo;Aмброзіаною

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: