Стаднік Андрій Володимирович

Андрій Стаднік

Андрій Володимирович Стаднік — лідер збірної України з вільної боротьби у ваговій категорії до 66 кг, срібний призер ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Заслужений майстер спорту.

Народився 15 квітня, 1982 в селищі міського типу Віньківці Хмельницької області в багатодітній сім'ї.

Виховувався у спортивній сім'ї: батько — майстер спорту з вільної боротьби і перший тренер сина, мама — легкоатлетка, закінчила Львівський інститут фізкультури.

Тренують Андрія Стадніка Заза Зозіров і Віктор Первачук.

Спортсмен є студентом Львівської академії друкарства.

Одружений.

Хобі — автомобілі.

Досягнення

  • На міжнародні змагання вперше поїхав у 17-річному віці (1999) на чемпіонат світу серед кадетів.
  • Потім виграв молодіжну Європу (2002), за що отримав «міжнародника».
  • Особисто виграв Кубок світу 2005 року (команда була другою).
  • На чемпіонаті Європи став третім, а разом із командою посів перше місце.
  • Із 2006 року Андрій Стаднік — заслужений майстер спорту, звання отримав після бронзового успіху на чемпіонаті світу—2006.
  • На літніх Олімпійських іграх в Пекіні у 2008 р. Андрій Стаднік став другим, поступившись у фінальній сутичці турку Рамазану Сахіну. Рахунок фінальнго поєдинку був за періодами 2:2, 2:1, 2:2.
  • Здобув золоту нагороду чемпіонату Європи з вільної боротьби 1 квітня 2009 року. Рахунок фінальнго поєдинку був за періодами 1:2, 6:5, 3:1. Це перша золота медаль для України на чемпіонаті Європи.

Слова про себе:

"На початках чим я тільки не займався — грав футбол, мама виявляла легкоатлетичні здібності, ходив у музичну школу. Та згодом батько поступово затягнув на боротьбу мене і мого старшого брата. На тренування ходили сім кілометрів пішки в сусіднє село, бо в нас не було борцівського килима. Пізніше і в нашій школі з'явилися борцівські килими, на яких я виграв перші свої змагання — кадетську першість України. Звісно, багато хлопців відсіялося, залишилися найстійкіші. А батько проводив професійні тренування, і навантаження не всі витримували. Наша районна команда вигравала обласні змагання, пішли і в мене успіхи, практично став непереможним в Україні."