28 вересня 08:50
Переглядів: 689

Бейсбол на Галичині

В місті Кременець, Тернопільської області, облаштовано спортивний майданчик для гри у бейсбол (2 команди по 9 гравців. Мета гри - здійснити якомога більше оббігань (ранів), кожне з яких починається в кутку сектора і проходить через чотири бази — розташовані в кутах квадрата (20х20 ярдів або в метричних одиницях 18,3x18,3 м). Початкова база в кутку сектора називається домом. За кожну перебіжку, що починається з дому і закінчується на ньому, команда отримує одне очко).

Мишко Володимир, багаторічний прихильник бейсболу, став ініціатором і добрим пропагандистом в Україні одного з найпопулярніших видів спорту на американському континенті. З заокеанської сторони вихідці з української діаспори - Тараско Василь (працює в одному з нью-йоркських коледжів) і Леськів Роман намагаються всіляко допомагати у розвитку нового для України спорту. Найбільшу увагу фахівці бейсболу скеровують на українські школи-інтернати. Надають молодим спортовцям необхідне екіпірування та обладнання для цієї гри.

Нещодавно в Кременці три дні поспіль відбувся п’ятий турнір з бейсболу за участю чотирьох команд з Донецька, Кременця, Латугіне (Луганська обл.) і Мізоч (Рівненська обл.). Учасниками змагань стали хлопці і дівчата 10-12 років. Турнір тривав три дні. В перерві між виступами для молоді організовано цікаві подорожі історичними місцями Тернопільщини. Цікаво, що звання кращого бейсболіста дісталося представниці жіночої статі – Патрині Медведенко.

А у вирішальній грі за перше місце бейсболісти Донецька перемогли господарів майданчика за очками – 15:2. Усі учасники турніру отримали від американських гостей форму, спорядження та нагороди за свої виступи.

За символічними квитками організатори провели серед глядачів розіграш спеціальної лотереї, завдяки, якій власниками бейсбольних інвентарів стали …вболівальники.

Окрім спортивних змагань ініціатори бейсболу провели відповідний семінар для українських тренерів. Адже ніщо краще не сприяє популяризації нового виду спорту, як спілкування з зацікавленими людьми і наочна агітація.