Віталій Вергелес: "Поки взимку росіяни грілися у Португалії, ми мерзли у Добротворі чи Бурштині"

Вергелес
23 червня 09:40
Переглядів: 196

Збірна України виборола дві бронзові нагороди на чемпіонаті Европи з веслування на байдарках і каное, що закінчився у Португалії.

Дует у складі Наталії Жилюк та Дарії Мотової фінішував третім у каное на дистанції 500 метрів, а квартет чоловіків у складі Віталія Вергелеса, Дениса Кова­ленка, Дениса Камерилова та Едуарда Шеметила здобув "бронзу" на дистанції 1000 метрів. Кореспондент газети "Експрес" поговорив з одним із нових призерів чемпіонату Європи Віталієм Вергелесом.

- Чи задоволені ви результатом висту­пу в Португалії?

- Так, дуже. Бо ж уперше в історії укра­їнського веслування ми здобули медаль у каное-четвірці. Наш квартет сформу­вали лише цьогоріч під час Кубка Укра­їни. Тож приємно, що ми змогли зійти на п'єдестал у компанії елітних веслувальників континенту.

-  На фінішній прямій ви обігнали росіян. Чи до снаги було посісти друге місце?

- Ми обігнали росіян приблизно за150 метрівдо фінішу. І були дуже близькі до "срібла". Ми майже наздогнали ру­мунів, але фотофініш приніс срібну медаль саме Румунії. Ба більше, ми були близькі й до золотої нагороди, бо про­грали білорусам лише 0,8 секунди.

- Чи правда, що через тривалу зиму і проблеми з фінансуванням ви не змогли належним чином підготуватися до цього турніру?

- Так, це правда. Майже всі наші кон­куренти цілу зиму проводять у теплих краях. Ось росіяни готувалися у Порту­галії, де найнижча температура - плюс 15. А ми не мали грошей на такі поїздки. У той час, коли росіяни грілися у Португалії, ми мерзнули у Добротворі чи Бурштині. І сідали в човен навіть у мо­розну погоду. В такі моменти ми більше дбали не про підготовку, а про те, щоб не застудитися. Бо ж хвороба зводить нанівець усі попередні тренування.

До того ж нам суттєво зменшили ви­датки на харчування. Зрозуміло, що в таких умовах підготовку до чемпіонату Європи навряд чи можна назвати повноцінною. Добре, що взимку ми хоч змогли вирватися до Вірменії, де заняття на воді компенсували підготовкою на лижах.

- Чемпіонам Європи держава платить стипендію у розмірі 8000 гривень на місяць упродовж двох років. Може, вам відмовили у підготовці, щоб зекономити ці гроші?

-  Перед початком змагання ніхто нам не повідомляв про шанс заробити щомісячну стипендію. Я не знаю, чи варто когось звинувачувати у проблемах із фінансуванням. Так, ми не виграли "золота", лише "бронзу". І заробимо по три тисячі гривень одноразової премії. Принаймні стільки мені заплатили за те, що торік я став призером на каное-двійці.

- У Португалії українки теж вибороли нагороду. Як ви ставитеся до розмов про те, що жінкам треба заборонити веслува­ти на каное, бо такий спорт призводить до безпліддя?

- Я не маю права засуджувати дівчат, які йдуть на жертви заради спортивних досягнень. Але й про шкоду каное для здоров'я ніхто з фахівців нам не казав...

- Чи правда, що тривала праця на ка­ное негативно впливає навіть на зовнішність, бо деформує хребет?

- Ніхто не заперечує, що наша праця дуже важка. Але ризики невеликі. Одне плече справді може бути нижче за друге. Але це помічають лише ті, хто чудово знає наш вид спорту. У кожному спорті є плюси і мінуси. Ось ми постійно пере­буваємо на природі. Хіба це не позитив?

Автор: Олег ЗУБАРУК
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити