У Варшаві завершився 6-й міжнародний футбольний турнір «Пам’яті Малого Повстанця». Групові матчі відбувались на майданчику зі штучною травою «Полонія» (Варшава). Фінали команди розіграли на головній арені «чорних сорочок», як в Польщі називають «Полонію».
У цьогорічному турнірі змагалось близько 200 учасників з Польщі, Німеччини, України, Італії і Англії: «Полонія» (Варшава), «Майбутнє Італії», «Мілан» (Miланувек), «Коса» (Констанцін) «Фортуна» (Дюссельдорф), ФК «Львів», «Карпати» (Львів) – минулорічні володарі кубка і 303 Польський футбольний клуб (Нортгемптон). Команди були розділені на 2 групи.
Офіційне відкриття змагань зробив Почесний Голова «Полонії» (Варшава) і духовний батько даного турніру Єжи П’єкажевскі. Від імені властей міста учасників привітала Директор Осередку Спорту Рената Попек. Молодих спортсменів на майдан гри вивели перевдягнені в повстанські мундири члени угрупування «Радослав».
1 серпня рівно o 17:00 учасники турніру поклали квіти перед пам’ятником «Малого Повстанця», тим самим віддаючи шану всім загиблим дітям у Варшаві під час Другої світової війни.
Додатковою атракцією для дітей був Повстанський пікнік з солдатською гороховою зупою і смаженими ковбасками для всіх учасників турніру.
Обидва львівські представники були «розведені». ФК «Львів» (тренер – Ростислав Горецький) змагався з (традиційно) «Полонією» - 0:8, «Майбутнє Італії» - 2:5, Нортгемптон – 2:4.
Після закінчення першого дня турніру усі учасники турніру вирушили на відвідування Музею Варшавського Виникнення. Діти перебували під великим враженням від побаченого. Адже в музеї зібрано майже все чим і як тоді воювалось. Атракція, справді, незабутня.
«Карпати» (тренер – Андрій Василитчук) перемагали «Мілан» - 10:0, «Коса» - 13:0 і зіграли у нічию «Фортуною» (традиційний суперник) – 4:4. Це було незвично затяте суперництво. Боротьба точилася, якщо не за перше місце в групі, то точно за головну нагороду. Адже з року в рік це найцікавіші колективи, гравці яких демонструють найвищий футбольний пілотаж. Драматургії у супер-грі не бракувало. Спершу вела «Фортуна» - 3:1, але львів’яни схилили шальки матчу на свій бік, зрівняли рахунок і навіть вийшли вперед – 4:3. Однак німецькі футболісти на останніх секундах матчу вирівняли завдяки майстерно використаному штрафному удару …відскочили. М’яч після рикошету перетнув лінію воріт «Карпат» - 4:4.
Карпатці і гравці з Дюссельдорфа показали кращі бомбардирські навики. «Відвантажили» у ворота противників град голів. Однак наша молодь у підсумку поступилась молодим німцям за співвідношенням м’ячів. Тому змушені були боротись за 3 місце.
Великий фінал VI видання міжнародного футбольного турніру за кубок «Пам’яті Малого Повстанця» розіграли команди Німеччини і Англії – «Фортуна» і 303 (Нортгемптон). 3:0 на користь «Фортуни» і головна нагорода поїхала в Дюссельдорф.
У попередніх турнірах кубок «Малого Повстанця» здобували «Карпати» (Львів) – двічі (2008 i 2012), ВАЦ (Угорщина) (2009), «Полонія» (Варшава) (2010) i «Фортуна» (2011 і 2013). Фк, що фаворити вони і тут – лідери.
У матчі за третє місце «Карпати» (Львів) легко справились з дітьми «Майбутнє Італії» - 5:0 і отримали не менш шикарний приз.
Почесним гостем турніру був незабутній тренер репрезентації Польщі Єжи Енґель з початку цього тисячоліття.
Та найбільш запекле суперництво точилося за …передостаннє, сьоме місце. У зустрічі між командами «Мілан» - ФК «Львів» зафіксовано рідко зустрічаючий, для таких матчів – нульова нічия. Щойно після серії пенальті перемога дісталась польським футболістам.
Незважаючи на останнє місце команда Ростислава Горецького здобула великі симпатії серед глядачів. Бо, як виявилось були наймолодшими учасниками на турнірі.
Журі визначило кращого бомбардира: Eрiк Сурмаьскі «Фортуна» – 7 голів;
Найкращий футболіст: Ярослав Карабін «Карпати» (Львів);
Найкращий воротар: Oскар Смейда «Майбутнє Італії».
Андрій Василитчук, не приховуючи свого розчарування, сказав: «Німці наколотили …купу голів суперникам, з нами нічим себе не проявили. Та ж техніка і фізична готовність, що й у моїх вихованців, але мали більше щастя. Хочеться, що цей турнір стане для нас хорошим уроком на майбутнє. А зі свого боку я вдячний організаторам за запрошення».
Радує те, що ця прекрасна ідея має вже свою історію. Адже спорт об’єднує! Футбол з’єднує, а не ділить дітей і множить їхні почуття. Цей Кубок є тому найкращим прикладом, а стадіон «Полонії» був свідком трагічних подій тих років. Тому залишається найбільш відповідним місцем для впровадження цієї ініціативи у життя.
Це в поляків – історія пам’ятається, вивчається і шанується. А у нас все інакше. Хоча в Україні та й у Львові, зокрема, не бракує пам’ятних місць та героїв. Натомість, на мою думку, у нас недостатньо здорового глузду, аби своє пам’ятати і шанувати …